impulsenwoortblind logo
dsc_0081.jpg
impulswoortblind logo

Impuls & Woortblind ledenvoordeel


Impuls & Woortblind biedt vele voordelen en extra's:

3x per jaar Impuls & Woortblind Magazine,
50% ledenkorting bij themabijeenkomsten,
Advies, informatie en belangenbehartiging,
het Netwerk Volwassenen met dyslexie,
en AD(H)D cafés door het hele land.


Verschillende aanbieders geven korting op o.a. coaching aan leden van Impuls & Woortblind.


Dus waar op nog wachten?

Klik hier om lid te worden.


Vergoeding verzekering

Kijk hier welke verzekeringen ons lidmaatschap vergoeden.

onderzoek adhd medicatie

 

 

In oktober 2014 waren er twee tendentiezue uitzendingen van Argos en Brandpunt over vermeende bijwerkingen en gebrek aan bewijs van de werking van ADHD medicatie. Niemand wordt echter wijzer van dergelijke ongenuanceerde berichtgeving. Dit leidt tot niet-realistische angst voor een goede behandeling.

 

Impuls & Woortblind heeft besloten werk te maken van de misstanden rond beschikbare en toegankelijke kennis over niet alleen Concerta, maar alle beschikbare ADHD medicatie. De volgende zaken hebben wij in gang gezet:

 

Eigen onderzoek naar medicatie

 

Ons onderzoek bestaat uit drie onderdelen: literatuuronderzoek naar bijwerkingen van ADHD-medicatie, het spreken met deskundigen op dit gebied (zoals een psycho-farmacoloog en een gezondheidsrecht jurist), en het houden van een enquête onder de leden en andere doelgroepen in de wereld van AD(H)D. 

 

Uitslag enquête over ervaringen met ADHD-medicatie: driekwart ervaart last van bijwerkingen

 

Dit blijkt uit een enquête die in juni door de Vereniging Impuls&Woortblind samen met Bijwerkingencentrum Lareb is gehouden onder 848 gebruikers van ADHD-medicatie die 16 jaar en ouder waren.

 

Van volwassen gebruikers van ADHD-medicatie geeft 75% aan weleens bijwerkingen te ervaren. De meest genoemde bijwerkingen staan in de bijsluiters. In het algemeen geven de respondenten aan positieve effecten te ervaren van de geneesmiddelen op hun klachten. Het ervaren van bijwerkingen of onvoldoende effect kunnen redenen zijn om met de medicatie te stoppen. 

 

Meer onderzoek naar effect en bijwerkingen van ADHD-medicatie is nodig, zo vindt Impuls & Woortblind. 

Lees hier meer en bekijk het volledige rapport naar aanleiding van de enquête.

Ledenraadpleging nav enquête en Richtlijn ADHD en onze VISIE op ADHD-medicatie

 

Op 17 oktober 2015 hebben wij in een Ledenraadpleging het rapport Ervaringen van volwassenen met ADHD medicatie gespresenteerd.

 

Met hulp van de zinnige input van onze leden hebben wij een visie en vervolgstappen geformuleerd.

 

Lees ook de Blog van Anne-Marie Sijpheer over haar ervaring met bijwerkingen. Die ontstond spontaan toen ze op weg moest naar onze Ledenraadpleging. Hilarisch en voor veel (vrouwen?) volwassenen met ADHD wellicht herkenbaar.

 

En de twee Blogs van Anke met ADD naar aanleiding van de Ledenraadpleging. Kritisch en hartverwarmend tegelijk!

 

In gesprek met het CBG

 

Impuls & Woortblind is in gesprek gegaan met het CBG, dat verantwoordelijk is voor vergunningen én de juiste informatie over beschikbare medicatie. Daar zijn een aantal stappen tot verdere samenwerking uit voortgekomen. Impuls & Woortblind zal vanaf nu betrokken worden bij belangrijke zaken, zoals:

 

- informatie op de website van het CBG werkelijk toegankelijk maken voor de patient;

- er komt een thema-dossier ADHD geneesmiddelen

 

Lees meer over het laatste overleg met het CBG.

 

Lees eerder nieuws over onze inspanningen rond dit thema.

 

 

 

 

 

Contact: 033 24734 84   I   Postbus 1058, 3860 BB Nijkerk  I  [email protected]   |   Sitemap

Powered by : QualitySites4All