Zelfredzaamheid bij ADHD - Tips en ervaringen van café bezoekers
5 mei 2026
Zelfredzaamheid en veerkracht bij minder beschikbare hulp. Dat was het thema bij ADHD-café Amersfoort en het Online ADHD-café april 2026. Er kwamen veel herkenbare ervaringen en bruikbare tips uit de gesprekken. Lees ze hieronder.
Minder hulp voor mensen met (o.a) ADHD
De wereld waaraan wij gewend zijn is fundamenteel aan het veranderen. Dat heeft ook gevolgen voor het hulpaanbod voor mensen met o.a. ADHD. Het is niet heel moeilijk om te voorspellen dat we het met steeds minder ondersteuning zullen moeten rooien. Hoe ga jij hiermee om? Dat was het thema voor de april-maand.
Meer eigen regie, maar hoe dan?
In deze samenvatting lees je ervaringen van onze bezoekers. Ervaringen van inderdaad soms tekortschietende hulp. Maar óók veel praktische tips en oplossingen voor meer eigen regie. Lees hem!
Je bent niet alleen. En zelfkennis helpt
Conclusie uit de input: de hulp van buitenaf wordt minder, én leidt lang niet altijd tot wonderen. Dus we moeten leren om zelf meer regie te nemen. Dit betekent niet dat je alles alleen moet doen, maar wel dat je jezelf moet leren kennen, dat je actief op zoek moet gaan naar de juiste omgeving, en veelal bent aangewezen op onderlinge steun en zelfhulpmiddelen.
Wil je ook meepraten en van elkaar leren? Meld je aan bij ADHD-cafe Amersfoort of het Online ADHD-Cafe. Of bij een ander ADHD-Cafe bij jou in de buurt of online! Je vind ze op deze overzichtspagina.
